Svenska Tält Markistält Påsmarkis
Gör om din påsmarkis till ett tält. Sidor och front med dörr från Svenska Tält som passar både Fiamma Caravanstore XL påsmarkiser och Thule Omnistor 1200 påsmarkiser. Lätt att montera på markisen.
LÄS MERDjup: 250 cm
Vikt: 13 till 18 kg
Passar: Fiamma Caravanstore XL och Thule Omnistore 1200
Gör enkelt om din påsmarkis till ett förtält när vädret kräver det. Set med sidor och front som monteras på påsmarkisen. Svenska Tälts kraftiga akrylduk är både mycket tålig och har en lång livslängd. Stora fönster med gardiner ger ett ljust och trevligt rum. Dörr i fronten gör tältet och husvagnen lätt tillgänglig. Enkel att montera.
Svenska Tält Markistält för Påsmarks
- Passar både Fiamma Caravanstore XL och Thule Omnistore 1200 påsmarkiser
- Acrylduk - UV beständig
- Montera en sida, båda sidor eller hela tältet
- Dörr som går öppna upp helt i fronten
- Gardiner finns som tillval
- Stång för tätning mot husvagnen, överliggare (stång från husvagn till markisstång) och förvaringsväska ingår
- Tillverkad i Sverige
OBS: Storleken anges efter markismodellen. Exempelvis Thule Omsnistor 300 ska då ha modellen som heter 300/310
Varumärke | Svenska Tält |
Anslutningshöjd/Höjd till list | 2350-2450 mm |
Färg | Mörk grå |
Recensioner (10)
Enda dåliga var att röda piggar (går sönder lätt) man fick med är dåliga och tältpinnar (mot marken som böjs) är något klena.
Men tyget väldigt bra.
Nöjd med köpet men får byta ut pinnarna som håller väggarna på plats mot marken.
Produkten känns rejäl och hållbar, supernöjda✨
Mycket lätt att montera själv. Tar inte mycket plats. Liten vikt. Ryms i den främre skidfacket på våran polar 560.